Program OSS víkendu
Je zverejnený na stránke ossvikend.sk
Je zverejnený na stránke ossvikend.sk
Anketa je ukončená, prvých 10 príspevkov, ktoré ste uprednostnili je (samozrejme, do programu sa dostanú aj ďalšie prihlásené prispevky):
Abstrakt: Ako si trénovať mozog, nástroje na prácu s jazykom, tekuté QR kódy, ako sa nestratiť v spleti e-mailov, ako vytuniť Linux a OS X command line a ďalšie open-source projekty, čiarové kódy pre platby na slovensku, do ktorých aktívne prispievam alebo ich tvorím.
https://github.com/jooray?tab=repositories
https://github.com/essential-data
https://github.com/digmia
Ľubomír Rintel: Namespaces v Linuxe (45 min.)
Abstrakt: Izolácia aplikácií v kontajneroch sú jedným z najvýznamnejších trendov v Linuxe za posledné roky. Sú postavené na technológií menných priestorov (namespaces). Menné priestory umožňujú vytvárať viac inštancií prostriedkov, ktoré boli tradične v systéme zdieľané všetkými procesmi. Prednáška sa primitívnou formou pokúsi priblížiť ich možnosti a princíp ich fungovania poslucháčovi, ktorý nový vývoj v Linuxe nesleduje práve s prehnaným entuziazmom.
Marek Grác: Spolupráca open-source firmy s univerzitou (30 min.)
Abstrakt: O spolupráci priemyslu s univerzitami sú popísané stohy papieru. Tento príspevok sa zameria na open-source firmu a jej možnostiach na akademickej pôde. Pre obe strany to totiž býva nová skúsenosť a tak nie je úplne jednoduché nájsť spoločnú reč. Po pochopení odlišností, si ukážeme ako by takáto spolupráca mohla vyzerať na príklade pôsobenia Red Hatu v Brne.
Cez víkend 9. a 10. apríla 2016 sa v Bratislave na Fakulte matematiky fyziky a informatiky UK uskutoční OpenSource víkend - prednáškové podujatie venované otvorenému softvéru, otvorenému hardvéru, otvoreným dátam a otvoreným štandardom. Akciu organizuje Spoločnosť pre otvorené informačné technológie v spolupráci so študentami FMFI UK a vedením FMFI UK, ktoré poskytlo priestory a technickú podporu.
Organizačný tím hľadá vhodné prednášky a prednášateľov na toto podujatie. Všetky prednášky z oblasti otvorených technológií sú vítané. Tento rok bude časť programu zameraná na profesionálny vývoj otvoreného softvéru a použitie otvorených technológií. Preto hľadáme najmä:
Dĺžka prednášok je 15, 30, 45 a 60 min. (vrátane diskusie).
Návrhy na prednášky predkladajte do 23. februára 2016. Prihlasovanie je ukončené, ale e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. poslať môžete :-) Môžete tiež hlasovať za navrhnuté príspevky.