Výzva na aktívnu účasť na OSS víkend 2016 v Bratislave

Cez víkend 9. a 10. apríla 2016 sa v Bratislave na Fakulte matematiky fyziky a informatiky UK uskutoční OpenSource víkend - prednáškové podujatie venované otvorenému softvéru, otvorenému hardvéru, otvoreným dátam a otvoreným štandardom. Akciu organizuje Spoločnosť pre otvorené informačné technológie v spolupráci so študentami FMFI UK a vedením FMFI UK, ktoré poskytlo priestory a technickú podporu.

Organizačný tím hľadá vhodné prednášky a prednášateľov na toto podujatie. Všetky prednášky z oblasti otvorených technológií sú vítané. Tento rok bude časť programu zameraná na profesionálny vývoj otvoreného softvéru a použitie otvorených technológií. Preto hľadáme najmä:

  • Prednášky o práci projektov založených na princípoch otvoreného a slobodného softvéru (OSS) a hardvéru. Preferujeme najmä prednášky od členov tímov OSS projektov, prispievateľov do projektov alebo iných ľudí, ktorí sa priamo zúčastňujú na vývoji a profesionálnom použití otvorených technológií. Na konferencii plánujeme tejto téme venovať jednu sekciu.
  • Praktické prednášky (tutoriály) o používaní otvorených technológií. Taktiež plánujeme jednu sekciu venovanú tomuto typu praktických prednášok.
  • Akékoľvek iné prednášky, ktoré sa dotýkajú otvoreného softvéru, otvoreného hardvéru, otvorených dát a otvorených štandardov.

Dĺžka prednášok je 15, 30, 45 a 60 min. (vrátane diskusie).

Návrhy na prednášky predkladajte do 23. februára 2016. Prihlasovanie je ukončené, ale  e-mail na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. poslať môžete :-) Môžete tiež hlasovať za navrhnuté príspevky.